تزریق وریدی در منزل

تصمیم ما بر این است که در این مقاله در رابطه با تزریق وریدی در منزل برای شما صحبت کنیم. حتماً تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که نیازمند تزریق وریدی در منزل باشید و لازم باشد که از این امکانات استفاده کنید.

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب آماده است تا در سریع ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات پزشکی و پیرا پزشکی در منزل یا محل کار شما در کنار شما باشد.

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

تلفن های تماس :

021-22371371 

021-26851095

09124885082

 

 

در برخی اوقات به دلایل متفاوتی و نداشتن وقت کافی برای رفتن به مراکز درمانی و بیمارستان‌ ها و یا عدم توانایی راه رفتن و سالمندان به جهت مراجعه به مراکز درمانی ممکن است، افراد نیازمند تزریق وریدی در منزل باشند.

به همین سبب بهتر است که یک مرکز درمانی مناسب را به جهت تزریق وریدی در منزل انتخاب کنند. شرکت آلفاطب می ‌تواند تزریق وریدی در منزل را برای افراد انجام دهد.

تزریق وریدی در منزل

وقتی که یک شرکت مسولیت تزریق وریدی در منزل را برای شما بر عهده می‌گیرد، باید یک مرکز درمانی با بالاترین تخصص باشد.

به دلیل این‌که اگر تخصص کافی در تزریق وریدی انجام نشود و اصول بهداشتی در این راستا رعایت نگردد، ممکن است، سبب به وجود آمدن مشکلات متعددی برای شما گردد. به همین سبب شرکت آلفاطب در نظر دارد، با استفاده از افراد کارآمد و با مهارت برای تزریق وریدی بسیار مفید باشد.

اگر شما قصد آشنایی بیشتر در رابطه با شرکت آلفاطب و تزریق وریدی در منزل را دارید، می‌توانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا از این طریق راهکار مناسبی برای دریافت تزریق وریدی در منزل برای شما داشته باشیم. 
 
در ادامه این موضوع در رابطه با تزریق وریدی در منزل به سوالات زیر پاسخ می دهیم:
1.    تزریق وریدی چیست؟ 
2.    نکاتی که قبل از تزریق وریدی باید به آن توجه شود
3.    تنظیم سرعت انفوزیون وریدی 
4.    فاکتور های مؤثر بر سرعت انفوزیون 
5.    استفاده از ورید مناسب
6.    وریدهای قابل ‌دسترس برای تزریقات مایعات وریدی 
7.    محل ‌های مناسب تزرق وریدی در شیرخواران و نوزادان 
8.    نکات مهمی در رابطه با تزریق وریدی 
9.    آماده شدن برای تزریق وریدی 
10.    آماده‌سازی دارو برای تزریق وریدی
11.    کشیدن دارو به داخل سرنگ 
12.    یافتن محل تزریق وریدی 
13.    ضدعفونی کردن محل تزریق وریدی 
14.    استفاده از شریان بند برای یافتن ورید
15.    انجام تزریق داخل وریدی
16.    نحوه ورود سوزن در داخل ورید 
17.    روش های یافتن سریع‌تر ورید 
18.    گرم کردن محل تزریق وریدی 
19.    نیروی جاذبه برای پیدا کردن ورید
20.    تزریقات در منزل 
21.    انجام تزریق وریدی ایمن 
22.    نکات حائز اهمیت پرستار در راستای تزریق وریدی
23.    نکات مهم برای جلوگیری از عفونت در تزریق وریدی
24.    خدمات عمومی پرستار در منزل 
25.    هزینه تزریق وریدی در منزل 
26.    علت ارسال پزشک به جهت تزریق وریدی
27.    مزایای تزریق وریدی 
28.    مزایای تزریق وریدی در منزل 
29.    اعزام پزشک به منزل
30.    سخن آخر

تزریق وریدی در منزل

تزریق وریدی چیست؟

حتماً برای شما اتفاق افتاده به جهت این‌که دارو دریافت کنید، پرستار مد نظر تزریق دارو یا سرم شما را به داخل ورید شما انجام داده است که اصطلاحاً به آن IV therapy یا تزریق وریدی می گویند.

این روش را اگر در مقایسه با دیگر روش‌های تجویز دارو داشته باشیم، باید بگوییم به دلیل این‌که تزریق وریدی می‌ تواند سرعت انتقال دارو را در بدن بیمار بیشتر کند و سبب بهبودی فوری او گردد، اغلب پزشکان ترجیح می دهند که برای درمان فوری بیماران در اورژانس از تزریق وریدی استفاده کنند. در برخی موارد ممکن است، بیمار به جهت مشکلاتی که دارد، توانایی تجویز بیماری‌ های خوراکی را نداشته باشد.

تزریق وریدی چیست؟

مثلاً بیمار مد نظر حالت تهوع داشته باشد، یا در حالت کما باشد. به همین سبب پزشک ترجیح می‌دهد، از تزریق وریدی استفاده کند.

حال در برخی موارد ممکن است که افراد نیاز به تزریق وریدی در منزل داشته باشند و امکان جا به جایی افراد و انتقال آن ‌ها به مراکز درمانی و بیمارستان وجود نداشته باشد.

شرکت آلفاطب در این زمینه می ‌تواند خدماتی برای افراد به همراه داشته باشد تا با ارسال پرستار به محل سکونت شما، از این طریق تزریق وریدی در منزل برای شما انجام بگیرد.

باید به این نکته دقت داشته باشید که تزریق وریدی کار هر فردی نیست و نباید تزریق وریدی خود را به دست هر فرد نابلد و بدون مهارتی بسپارید، زیرا ممکن است، سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای شما گردد.

شرکت آلفاطب با در نظر داشتن بهترین پرستارها و با تخصص و مهارت کافی می ‌تواند در برطرف کردن نیاز شما برای تزریق وریدی در منزل بسیار مفید و کاربردی باشد. 

چالش های تزریق وریدی در منزل چیست؟

مهم ترین مساله در مورد تزریق وریدی در منزل آگاهی شما در مورد خطرات احتمالی و حساسیت این عمل می باشد.

تزریق وریدی در منزل با تزریق عضلانی بسیار متفاوت است و نیازمند مهارت بالا در رگ گیری و آشنایی با داروهای پر ریسک می باشد.

لازم است بدانید این نوع از تزریق همانند سرم تراپی به لحاظ قانونی تنها توسط کارشناس بهیار یا کارشناس پرستاری مجاز است.

مرکز آلفاطب با در اختیار داشتن کادر مجرب و متخصص در این زمینه خدمات تزریق وریدی در منزل شما را به صورت VIP ارائه میدهد.

نکاتی که قبل از تزریق وریدی باید به آن توجه شود

قبل از این‌که تزریق وریدی انجام بگیرد، نیاز است که پرستار مد نظر به یک سری نکات اختصاصی توجه ویژه‌ای داشته باشد و آن ‌ها را اولویت اصلی کار خود قرار دهد.

در ادامه در رابطه با نکات مورد نظر بیشتر صحبت می‌کنیم و عوامل مؤثری که قبل از شروع کار نیاز است، حتماً به آن پرداخته شود، را برای شما ذکر می‌کنیم. 

•    بهتر است، بدانید شستشوی دست قبل از این‌که سرم را آماده کنید، از مسائل بسیار مهمی می‌باشد که برای تزریق وریدی در منزل پیشنهاد می‌ شود. 
•    نیاز است که شرایط نگهداری سرم ها در دمای مناسب و طبیعی باشد و همین طور از آن‌ ها در مقابل نور و دیگر مسائل نگهداری شود.

•    بهتر است، بدانید درب ‌های پلاستیکی و یال‌ های تزریقی که قرار است، برای فرد در نظر گرفته شود، استریل نمی‌باشند. پرستار موظف است که قبل از تزریق حتماً آن‌ ها را با محلول ضد عفونی‌کننده مناسب، پاکیزه کند.

•    بهتر است، بدانید سوراخ شدن و سوزن زدن محفظه پلاستیکی بدنه سرم‌ ها به دلیل این‌که بتوان سرعت تزریق را برای بیمار بیشتر کرد، توصیه نمی ‌شود، زیرا این امر سبب به وجود آمدن هوای محیط به محلول استریل می‌شود.

به همین جهت لازم است، از سرم هایی که مجهز به فیلتر می باشند، برای برطرف نمودن این مشکل استفاده کند و از سوراخ کردن محفظه سرم به شدت پیشگیری کرد.

•    تزریق سرم هایی که تغییر رنگ داده است، به ‌هیچ ‌وجه مناسب برای بیمار نمی‌ باشد. به همین جهت لازم است، به این نکته نیز توجه ویژه‌ای داشت.

نکاتی که قبل از تزریق وریدی باید به آن توجه شود

تنظیم سرعت انفوزیون وریدی

تنظیم کردن میزان سرعت انفوزیون بستگی به نوع مایع تزریقی و دستور پزشک مد نظر دارد. معمولاً قطره ساز می‌تواند ۱۰ الی ۲۰ قطره ای در هر دقیقه را به بدن بیمار او عبور دهد و در برخی میکرو ست‌ ها قطره ساز توانایی عبور دادن 60 قطره در دقیقه را دارند.

عوامل مؤثری بر روی سرعت انفوزیون تاثیر دارند که با در نظر گرفتن فاکتورهای مربوط به هر سرم و بسته‌بندی انفوزیون می‌توان سرعت انفوزیون وریدی را تشخیص داد.

تنظیم سرعت انفوزیون وریدی

فاکتور های مؤثر بر سرعت انفوزیون

عوامل متعددی ممکن است، بر روی سرعت انفوزیون تاثیر بگذارند، مانند: 
•    ارتفاع ظرف مایع 
•    پوزیشن بیمار 
•    گرفتگی در ناحیه ی لوله انفوزیون
•    گرفتگی و انسداد سر کاتتر 
•    محل قرارگیری کاتتر در داخل ورید بیمار 
•    به وجود آمدن هوا در ست تزریق 
•    کمتر شدن میزان هوا در سطح مایع تزریق شده 
پرستارانی که در شرکت آلفاطب فعالیت دارند و تزریق وریدی در منزل را انجام می ‌دهند، از توانایی ویژه‌ای برخوردار هستند و می‌ توانند در تنظیم سرعت انفوزیون با توجه به علم و آگاهی خود مفید و مؤثر واقع شوند.

در این راستا سرعت تزریق وریدی در منزل را برای شما بیشتر می‌کنند. شما می‌توانید با کمترین هزینه، بهترین امکانات را از شرکت آلفاطب دریافت کنید و دیگر نیاز به مراجعه حضوری به جهت تزریق وریدی ندارید و می‌توانید تزریق وریدی خود را در منزل انجام دهید.

فاکتور های مؤثر بر سرعت انفوزیون

استفاده از ورید مناسب

برای این‌که بتوان از ورید مناسب به جهت تزریق وریدی در منزل استفاده کرد، نیاز است که فاکتور های زیر در نظر گرفته شوند. 
•    راحتی بیمار 
•    چگونگی قرار گرفتن بیمار 
•    وسعت استفاده از وسایل مهار کننده 
•    حرکات و توانایی نگهداری سوزن در ورید 
•    نوع محلول 
•    صدمات و عوارض احتمالی ناحیه تزریق

از عواملی که ذکر کردیم، می ‌توانند در انتخاب ورید مناسب به جهت تزریق وریدی در منزل کاربردی و مفید باشند و پرستار موظف است که در این راستا به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشد.

افرادی که در شرکت آلفاطب فعالیت دارند، از خبره‌ترین افراد هستند که با بهترین امکانات می ‌توانند تزریق وریدی در منزل را برای شما انجام دهند.

چالش های تزریق وریدی در منزل

مهم ترین مساله در مورد تزریق وریدی در منزل آگاهی شما در مورد خطرات احتمالی و حساسیت این عمل می باشد.

تزریق وریدی در منزل با تزریق عضلانی بسیار متفاوت است و نیازمند مهارت بالا و رگ گیری و آشنایی با داروهای پر ریسک می باشد.

لازم است بدانید تزریق وریدی همانند دیگر تزریقات(سرم تراپی ، تزریق عضلانی و ...) به لحاظ قانونی تنها توسط کارشناس پرستاری مجاز است.

مرکز آلفاطب با در اختیار داشتن کادر مجرب و متخصص در این زمینه خدمات تزریق وریدی در منزل را به صورت VIP در منزل شما ارائه میدهد.

استفاده از ورید مناسب

وریدهای قابل‌ دسترس برای تزریقات مایعات وریدی

در ادامه این مطلب در رابطه با وریدهایی که می‌ توان برای تزریقات مایع در نظر گرفت و در هنگام تزریق وریدی در منزل از آن ‌ها استفاده کرد، صحبت می‌کنیم. 
ورید های پشت دست و ساعد و ناحیه جلوی آرنج: وریدهایی که در این نواحی قرار دارد، سطحی و درشت می ‌باشند.

در این ناحیه ورید ها در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و ممکن است، در برخی از افراد شریان نا به جایی در نواحی آرنج نیز قرار بگیرد که امکان این که با ورید اصلی اشتباه گرفته شود، بسیار می باشد. باید از تزریق سوزن در ناحیه مرکزی آرنج خود خودداری و اجتناب شود.

به دلیل این‌که با کوچک‌ترین خم شدن دست در نواحی آرنج سبب جا به جا شدن سرنگ می شود. همین طور به دلیل سفت بودن مفاصل ممکن است، درد بسیاری در این نواحی رخ دهد.

انشعابات وریدی که در پشت دست قرار دارد، اغلب برای کودکان شیرخوار استفاده می شود. اغلب پزشکان توصیه می‌کنند، برای تزریق وریدی در منزل بهتر است که از پنجمین ورید بین انگشتان استفاده شود، زیرا این وضعیت برای نوزادان و کودکان ثابت می باشد و بهترین تزریق را انجام می دهند.

محل ‌های مناسب تزرق وریدی در شیرخواران و نوزادان

وریدهای پشت دست اغلب برای شیرخواران و کودکان وریدهای حاشیه جانبی در پا برای تزریق مایعات مناسب می باشد. اغلب برای شیرخواران و نوزادان این ورید که در بین قوزک داخلی و تاندون پا قرار گرفته است، استفاده می شود.

پزشکانی که از شرکت آلفاطب به‌ جهت تزریق وریدی در منزل برای شما اعزام می شوند، از این توانایی برخوردار هستند که برای تمامی افراد با توجه به سن آن ‌ها بهترین تزریق وریدی را انجام دهند.

بهتر است، بدانید برای این‌که بتوان رگ ‌گیری در کودکان و نوزادان نوزادان انجام بگیرد، نیاز است که فرد دیگری به جهت نگه داشتن اندام ‌های کودک، کمک پرستار باشد.

در این موارد مادر کودک می‌تواند کمک بسیاری به پرستار مد نظر شرکت آلفاطب داشته باشد تا در این راستا تزریق وریدی در منزل برای کودک او به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد.

در شیرخواران کوچک ‌تر از ۹ ماه علی‌الخصوص در نوزادان پرستار ترجیح می دهد که از ورید های سر که فاقد دریچه‌ های لانه کبوتری هستند، استفاده کنند. برخی از وریدهای اصلی سر می ‌توانند در این راستا مفید باشند. مثل پیشانی، گیجگاهی، پشت گوش، پشت سر و دیگر نواحی آن

نکات مهمی در رابطه با تزریق وریدی

نکات مهمی که جهت تزریق وریدی باید رعایت شود، عبارتند از: 
•    برای این‌که بتوانید به ‌خوبی وظیفه خود را در رابطه با تزریق وریدی انجام دهید، باید محل تزریق حفاظت شده باشد و اندامی که قصد تزریق برای آن دارید، در وضعیت آناتومیک خنثی قرار بگیرد و با استفاده از آتل های پوشیده از نوار های محافظت ‌شده محافظت شود. 
•    برای این‌که بتوانید از آسیب ‌رساندن به پوست برای برداشتن چسب هایی که برای تزریق وریدی به روی سطح پوست زده شده اند، پیشگیری کنید، نیاز است که بین چسب و پوست یک مانع همانند گاز استریل بگذارید که به راحتی بتوانید چسب را از پوست جدا کنید و صدمه‌ای به پوست بیمار وارد نشود. 
•    برخی از انگشتان و فضای بین آن ‌ها باید باز باشد تا اگر نیاز به خون‌گیری از طریق ورید باشد، از این جهت بتوان به راحتی شریان را پیدا کرد.

بهتر است، قبل از این‌که بخواهید تزریق وریدی در منزل برای بیمار انجام دهید، از بیمار درخواست کنید که یک توپ کششی یا همان توپ استرس را محکم بگیرد و تا جای ممکن آن را فشار دهد.

یکی دیگر از روش ‌ها برای پیدا کردن رگ، باز و بسته کردن سریع دست به مدت ۳۰ ثانیه می باشد. این حرکت می‌تواند سبب بیشتر شدن سرعت جریان خون وریدی در بدن بیمار گردد و از این طریق پیدا کردن رگ وریدی برای تزریق وریدی در منزل راحت‌تر باشد.

نکات مهمی در رابطه با تزریق وریدی

آماده شدن برای تزریق وریدی

شستشوی دست ‌ها برای پرستار به جهت تزریق وریدی در منزل نیاز است، حتماً قبل از تزریق دست‌های خود را بشوید و قبل از این‌که با سوزن تماسی داشته باشد، با استفاده از آب گرم و صابون به خوبی دست‌های خود را پاکیزه کند، سپس با استفاده از ۱ حوله کاغذی اقدام به خشک کردن دست‌های خود کند، به جهت این‌که بتواند آلودگی‌های ممکن را به حداقل برساند می‌تواند از آب استریل استفاده کند و همین طور استفاده از دستکش یک‌بار مصرف در این راستا پیشنهاد می شود

 البته استفاده از دستکش الزامی نمی‌باشد و همیشه لازم نیست، اما هنگامی که قصد تزریق دارو برای بیماران را دارید، به ‌جهت این‌که ایمنی بدن بیمار در نظر گرفته شود، لازم است که پرستار از دستکش یکبارمصرف استفاده کند.

آماده‌سازی دارو برای تزریق وریدی

بعد از این‌که از پاکیزگی دست ‌ها اطمینان حاصل کردید، نیاز است که دارو را آماده کنید و به واسطه سوزن میزان و اندازه صحیح دارو را به داخل سرنگ بکشید.

در این راستا پرستار باید دقت کند برای تزریق وریدی در منزل شیشه دارو را با دقت بررسی کند و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کند. داروی مد نظر باید رنگ عادی داشته باشد.

به علاوه شیشه آن باید فاقد نشتی و شکستگی باشد تا اطمینان حاصل شود که این دارو برای بدن بیمار سالم است. پرستار موظف است، برای تزریق وریدی در منزل به واسطه شرکت آلفاطب فقط و فقط دوز تجویز شده به واسطه پزشک را برای بیمار تزریق کند و نمی ‌تواند دوز مصرفی دارو را کمتر یا زیادتر کند. پرستار مد نظر از شرکت آلفاطب فقط دستورالعمل های پزشک را در نظر می‌گیرد.

کشیدن دارو به داخل سرنگ

پرستار موظف است که پیستون پلاستیکی را به عقب بکشد تا هوایی در داخل سرنگ نباشد و میزان دارو را آماده کند تا با تجویز پزشک آن را برای تزریق آماده کند.

در این راستا باید شیشه را وارونه کند تا نوک سوزن کاملاً پوشیده شود، سپس می ‌تواند پیستون لاستیکی را به عقب بکشد تا دارو در داخل سرنگ وارد شود و میزان دوز مصرفی که پزشک تزریق کرده است، در داخل سرنگ برود، سپس در این هنگام می ‌تواند با استفاده از ضربات آهسته به سرنگ حباب های هوا را از آن خارج کند.

قبل از این‌که کاملاً هوای داخل سرنگ خارج شود، باید اطمینان حاصل کند، سپس اقدام به تزریق کند.

در این راستا پرستار باید مواظب این موضوع باشد که اجازه ندهند سوزن با هیچ گونه سطوح غیر استریل و آلوده تماس و برخورد داشته باشد.

در شرکت آلفاطب تمامی پرستاران با در صدد گرفتن رعایت بهداشت و پروتکل‌ های ایمنی می ‌توانند بهترین افراد و با مهارت بالا برای تزریق وریدی در منزل شما باشند.

یافتن محل تزریق وریدی

پرستار موظف است که بهترین محل را برای تزریق وریدی بیمار در نظر بگیرد. حتماً می‌دانید که روش‌ های متعددی برای تزریق وریدی وجود دارد، اما برخی از قسمت‌ های بدن نسبت به دیگر قسمت ‌ها در اولویت هستند و پرستار موظف است، اول از همه این نواحی را برای تزریق وریدی در منزل در نظر بگیرد.

عموماً وریدهایی که در بخش آرنج می باشد، بیشتر قابل رویت هستند و در نزدیکی پوست قرار دارند. به همین سبب تزریق در این نواحی راحت ‌تر اتفاق می ‌افتد و اغلب افراد ترجیح می دهند که از این نواحی برای تزریق استفاده کنند.

همین طور ورید هایی که در پشت دست وجود دارد، قابلیت رویت بسیاری دارند و عصب ‌های آن‌ ها نزدیک به پوست هستند، البته ممکن است، در این نواحی میزان درد بیشتری با شما همراه باشد.

به دلیل این‌که ممکن است، در برخی بیماران ضعف اتفاق بیفتد، اگر تزریق دوم وریدی وجود دارد، بهتر است، از نواحی دیگری برای تزریق وریدی استفاده شود. افراد با تخصص و با مهارتی که در شرکت آلفاطب هستند، با تشخیص این موضوع می ‌توانند بهترین نواحی را برای تزریق وریدی در منزل انتخاب کنند.

یافتن محل تزریق وریدی

ضدعفونی کردن محل تزریق وریدی

در راستای تزریق پرستار موظف است که محل تزریق را ضدعفونی کند و با استفاده از پد الکلی این نواحی را به ‌طور کامل تمیز کند. در برخی موارد ممکن است، پدهای آماده با پرستار همراه نباشد، در این راستا می ‌تواند با استفاده از پنبه استریل و الکل محل تزریق را تمیز کند، البته قبل از این‌که محل تزریق با الکل ضدعفونی شود،نیاز است که از تمیز بودن آن نواحی اطمینان حاصل کنید.

استفاده از شریان بند برای یافتن ورید

برای این‌که بتوانید شریان مدنظر را برای تزریق وریدی در منزل پیدا کنید، نیاز است که یک شریان‌بند دور دست ببندید.

شرایط بستن شریان بند حداقل باید ۵ الی ۱۰ سانتی ‌متر بالای محل تزریق باشد و یک گره شل بر روی آن بزنید تا محکم شود.

شریان باید به راحتی بازگردد و از زدن گره کور خودداری شود. هنگامی‌که قصد تزریق بخش‌ های داخلی آرنج را دارید، نیاز است که مطمئن شوید، شریان بند بالای برآمدگی ماهیچه دو سر بازو بسته شود.

اگر شما برای یافتن ورید مشکلاتی دارید، می توانید شریان ‌بند را بر روی شانه بیمار محکم کنید تا در این راستا باعث شود، فشار خون به سمت وریدهای دست بیشتر شود و پیدا کردن ورید دست برای شما آسان تر شود.

در برخی موارد ممکن است، پیدا کردن ورید ها بسیار سخت و دشوار باشد، در همین استان می توان از دست‌بند فشار خون استفاده کرد تا به واسطه پمپاژی که آن بر روی دست انجام می دهد، به فشار دست کمی بالاتر رفته و ورید دست بهتر قابل مشاهده باشد.

انجام تزریق داخل وریدی

هنگامی که قصد تزریق وریدی در منزل دارید، باید بدانید که حتماً باید بعد از مشاهده دقیق ورید اقدام به تزریق کنید. در غیر این‌صورت ممکن است، بسیار خطرناک و کشنده باشد و سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای بیمار گردد.

انجام تزریق داخل وریدی

نحوه ورود سوزن در داخل ورید

پرستار باید به این نکته دقت کند که نحوه ورود سوزن در پوست بیمار به صورت زاویه 45 ۵ درجه باشد. به دلیل این‌که ورید ها خون را به سمت قلب می ‌برند، دارو باید به جهتی تزریق شود که به قلب برسد.

اگر در راستای تزریق وریدی در منزل خون با فشار زیادی از رگ خارج شد و به رنگ قرمز روشن و کف‌آلود بود، بهتر است، بدانید که سوزنی که وارد کرده‌اید در داخل شریان فرورفته و باید فوراً آن را از پوست بیمار خارج کنید تا خون ‌ریزی دیگر ادامه دار نباشد،

اما اگر خون کشیده شده میزان کمی قرمز تیره بود، مشکلی نمی باشد و می ‌توانید با آسودگی تزریق وریدی را انجام دهید. قبل از این‌که تزریق دارو را شروع کنید، بهتر است که شریان‌بند را از روی دست بیمار باز کرده و اگر بیمار دست خود را مشت کرده بود بهتر است که مشت او را باز کنید.

در تزریق دارو فشار زیاد سبب پاره شدن ورید می‌شود، در همین راستا بهتر است، به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشید. بعد از این‌که تزریق وریدی در منزل انجام شد، می توانید سوزن را از دست بیمار خارج کرده و محل تزریق را فشار دهید.

اگر کمی خون ‌ریزی در این ناحیه مشاهده کردید یک امر طبیعی می باشد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و با استفاده از اندکی توقف خون‌ریزی حاصل شده قطع می‌گردد،

اما اگر خون‌ریزی ادامه دار بود، بهتره که این را یک نکته مهم بدانید و فوراً در راستای برطرف نمودن این موضوع تلاش کنید. بعد از انجام تزریق می‌ توانید محل آن را فوراً با استفاده از گاز استریل بپوشانید و دیگر پروسه تزریق وریدی برای شما به پایان رسیده است.

باید به این نکته توجه کنید که متخصصینی که در شرکت آلفاطب وجود دارند، می توانند با بهترین عملکرد در کمترین زمان ممکن تزریق وریدی در منزل را برای شما انجام دهد و از این جهت سبب برطرف نمودن مشکلات به ‌وجود آمده برای شما باشند. پس می‌ توانید با استفاده و مراجعه به آلفاطب در برطرف نمودن مشکلات خود مؤثر باشید.

نحوه ورود سوزن در داخل ورید

روش های یافتن سریع‌تر ورید

در راستای این‌که پرستار مدنظر برای تزریق وریدی در منزل بتواند سریع‌تر ورید را پیدا کند تا تزریق زودتر انجام بگیرد و بیمار بتواند بهبودی خود را حاصل کند، نیاز است که عواملی صورت بگیرد. این عوامل عبارت‌اند از:

•    لازم است که میزان زیادی به بیمار آب بدهید. فردی که قرار است، تزریق وریدی داشته باشد، باید حدود ۱ ساعت قبل از تزریق وریدی حدود ۱ تا ۴ لیوان آب نوشیده باشد تا از این طریق بتوان سریع ‌تر ورید او قابل یافتن باشد.

•    بهتر است، بدانید با توجه به این‌که بدن هیدراته می ‌تواند، خون را بهتر و راحت‌تر در داخل وریدها پمپاژ کند. باعث می‌شود که وریدها بزرگ‌تر از حد معمول بشوند و پیدا کردن آن‌ها به جهت تزریق وریدی در منزل آسان‌تر شود.

•    بهتر است، بدانید تزریق وریدی در منزل برای فردی که دارای کمبود آب در بدن خود می باشد، بسیار سخت تر می باشد.

•    در همین راستا برای این‌که بتوان به راحتی محل تزریق وریدی را پیدا کرد بهتر است که با دست ورید مد نظر را لمس کنید و برای تزریق به آرامی بالای ورید مدنظر را کمی فشار دهید.

این فشار سبب می‌شود که ورید به سطح پوست نزدیک‌تر شود و از این طریق تزریق وریدی در منزل راحت‌تر صورت بگیرد و بهتر بتوان رگ مناسب را برای تزریق پیدا کرد.

•    هنگامی‌که ورید مد نظر را یافتید، می ‌توانید برای تزریق آماده شوید. در این راستا لازم است که یکی از انگشتان خود را بر روی وریدی که پیدا کرده‌اید قرار دهید و حدوداً تا مدت ۲۰ الی ۳۰ ثانیه به صورت آهسته ضربات کوچکی را با انگشت خود بر روی ورید مدنظر وارد کنید.

علت انجام این کار و وارد کردن ضربات آهسته به دلیل این می‌باشد که سبب انبساط ورید شوید و رویت آن را بسیار راحت‌تر کرده تا ورید مد نظر بتواند بهتر قابل مشاهده برای تزریق گردد.

•    ممکن است، در تصور شما این باور غلط جا افتاده باشد که هنگامی که ضربه زدن با کف دست به ورید را انجام می‌دهید، سبب نزدیک شدن ورید به سطح پوست می‌شود، اما باید بگوییم که این باور غلط می باشد و این اتفاق سبب می‌شود عصب ‌هایی که به ورید اتصال دارند، احساس درد کنند و در همین راستا بیشتر از قبل منقبض شوند. به همین سبب هنگامی‌که این اتفاق رخ می‌دهد باعث می‌شود که ورید کوچک‌تر از حد معمول شود و کمتر در آستانه دید پرستار قرار بگیرد.

روش های یافتن سریع‌تر ورید

گرم کردن محل تزریق وریدی

در برخی موارد و در برخی بیمارها ممکن است، رگ وریدی آن‌ها قابل رؤیت و مشاهده نباشد، پرستار مد نظر برای این‌که بتواند تزریق وریدی را راحت‌تر انجام دهد، نیاز است که نواحی تزریق را گرم‌تر کند.

به دلیل این‌که هنگامی‌که نواحی تزریق گرم می شود، سبب می‌شود که انبساط ورید رخ دهد و در همین راستا رگ به راحتی قابل رویت می‌شود و می ‌توان تزریق وریدی را بهتر و راحت ‌تر انجام داد.

برای این‌که بتوانید بهترین نتیجه را به سبب پیدا کردن رگ وریدی انجام دهید، لازم است که محل تزریق و یا کل بدن بیمار را از چند دقیقه قبل گرم تر کنید.

ممکن است، در برخی موارد بیماران در فصل زمستان تقاضای تزریق وریدی در منزل را داشته باشند، در این راستا لازم است، بدانید در یک روز سرد بعد از این‌که پرستار به جهت تزریق وریدی به منزل بیمار مراجعه می‌کند، نباید فوراً تزریق را انجام دهد، بلکه باید مدت زمانی به بیمار وقت دهد تا بدن بیمار گرمای مطلوبی برای تزریق به دست بیاورد.

در این راستا پرستار می ‌تواند از پتو یا حوله داغ استفاده کند تا محل تزریق را گرم ‌تر کند تا بتوانند سریع ‌تر تزریق وریدی در منزل را انجام دهد. 

ممکن است، برخی دیگر از روش‌ ها به جهت گرم کردن بدن بیمار وجود داشته باشد، این راهکارها عبارت‌اند از: نوشیدن یک آشامیدنی گرم مثل قهوه یا چای که سبب گرم‌تر شدن بدن بیمار شود.

اگر این مورد نیز پاسخ‌گوی فرد مورد نظر نباشد می‌توانید، از او درخواست کنید که یک دوش آب گرم بگیرد. به ‌جهت این‌که وقتی که بیمار از حمام بیرون می‌آی، یکی از بهترین زمان‌ ها برای تزریق وریدی می باشد، البته در این راستا لازم است که به بیمار فرصت این‌که کاملاً خشک شود، را بدهید، سپس اقدام به تزریق وریدی داشته باشید.

اگر هنوز هم نیازمند گرم کردن محل تزریق و بدن بیمار هستید و می ‌توانید به مدت ۱۵ الی ۳۰ ثانیه یک حوله مرطوب را بر روی بخاری یا ماکروویو قرار دهید، سپس این حوله را بر روی ناحیه تزریق دور ورید بپیچید تا بتوانید سریع‌تر به تزریق بپردازید.

یکی دیگر از راه کارهای مفید در این راستا گرم کردن مستقیم با آب گرم می باشد و یا این‌که می‌توانید با استفاده از سشوار محل تزریق وریدی را گرم‌تر کنید تا از این طریق تزریق وریدی در منزل راحت‌تر صورت بگیرد.

گرم کردن محل تزریق وریدی

نیروی جاذبه برای پیدا کردن ورید

در راستای این‌که بتوانید برای یافتن ورید بیمار موفق باشید، می‌توانید از نیروی جاذبه زمین استفاده کنید.

در این راستا می‌توانید از بیمار تقاضا کنید که بر روی مبل یا تختخواب دراز بکشد و سپس دست‌ های خود را آویزان کند و به زمین نزدیک‌تر کنند.

در این راستا با استفاده از جاذبه زمین سرعت گردش خون در بدن بیمار بیشتر می شود و سپس خون سریع‌تر به طرف دست و وریدی که قصد تزریق در آن ناحیه را دارید، کشیده می‌شود

و هنگامی که برای تزریق آماده می‌شوید خواهید دید که وریدی که در دست بیمار وجود دارد، بزرگ‌تر و یا تیره‌تر از حد معمول است و قابل رویت می‌باشد. در همین راستا بیمار نیز می تواند حدود ۲۰ الی ۳۰ ثانیه دست خود را بچرخاند تا ورید او قابل ‌مشاهده گردد.

هنگامی‌که دست چرخیده می شود، نیروی گریزی از مرکز به دست سبب افزایش یافتن میزان سرعت خون می‌گردد و اگر چندین دقیقه قبل از تزریق این را این کار را مکرر انجام دهید، سبب می‌شود که ورید بهتر نمایان شود و از این طریق تزریق آسان‌تری انجام بگیرد.

نیروی جاذبه برای پیدا کردن ورید

تزریقات در منزل

حتماً برای همه افراد در جامعه این مسئله اتفاق افتاده است که ممکن است، برخی از بیماری ‌ها به حدی توان افراد را کمتر کرده باشد که نمی‌ توانند برخی از کارهای روزانه خود را انجام دهند و ممکن است، حرکت فیزیکی برای این نوع بیمارها دردناک باشد.

به همین جهت برای این‌که بتوانید در هر ساعت از شبانه روز به پزشک و مطب دسترسی داشته باشید و با مشکلاتی مانند ترافیک شهری و جا به جایی سالمندان دست ‌و پنجه نرم کنید، می‌توانید با استفاده از تزریق وریدی در منزل احساس راحتی بیشتری داشته باشید.

در هنگامی‌که افراد ترجیح می‌دهند از تزریق وریدی در منزل استفاده کند، امکان جا به جایی برای این نوع افراد بسیار سخت است و نمی ‌توانند با مراجعه حضوری به بیمارستان ‌ها و درمانگاه‌ ها خدمات خود را دریافت کنند.

به همین جهت لازم است تا فردی در منزل بتواند تزریق وریدی برای آن‌ها انجام دهد و اقدامات درمانی را از این جهت برای او صورت بدهد. ممکن است، فردی که اقدام به انجام این تزریق وریدی در منزل برای شما می‌کند پرستار یا پزشک باشد.

برای این‌که بتوانید از تزریق وریدی در منزل بهره‌مند شوید، می‌توانید،در کمترین زمان ممکن با شرکت آلفاطب تماس بگیرید تا این شرکت با استفاده از پرستاران و افراد خبره در این کار بتواند خدمات منحصر به فردی برای شما داشته باشد.

به جهت این‌که تزریقات یک روند بسیار مهم می باشد، نیاز است که از افراد با تخصص در این زمینه کمک گرفت. 
 حتماً می ‌دانید که انجام تزریق وریدی در منزل از نکات بسیار مهمی است که هرگز نباید نحوه صحیح اجرای آن را از خاطر برد.

در برخی اوقات مشکلاتی از این دست پیش آمده که افرادی که تبحر کافی در امر تزریق وریدی نداشته‌اند، با اشتباهات خود سبب به وجود آمدن مشکلات متعددی برای بیماران شده اند.

به همین سبب بیمار مدنظر دیگر اطمینان کافی را به افراد نداشته و درصدد پیدا کردن افرادی با تخصص و حرفه‌ای می‌گردد.

همانطور که ذکر گردید، به دلیل کهولت سن بسیاری از افراد نمی ‌توانند، مراجعه حضوری به مراکز درمانی داشته باشند و از این جهت نیازمند کسب تزریق وریدی در منزل می باشند.

این افراد می‌توانند تزریقات خود را اعم از آمپول، سرم، تزریق وریدی، ویزیت و غیره در منزل به دست شرکت آلفاطب بسپارند تا با خیالی آسوده و راحت خدمات منحصر به ‌فردی برای این افراد در منزل صورت بگیرد.

ما در شرکت آلفاطب ارائه دهنده انواع خدمات پزشکی و تزریق وریدی در منزل هستیم و می‌ توانیم با بهترین کیفیت و بهترین هزینه درمان لازم را برای شما به واسطه افراد حرفه‌ای و متخصص انجام دهیم.

حتماً می ‌دانید که تزریقات یکی از روش ‌های اصولی برای نمونه‌گیری‌ها می‌باشد و اگر فرد مد نظر استانداردهای ایمنی را در این راستا رعایت نکند، می‌تواند سبب به وجود آمدن مشکلات متعددی برای بیمار گردد.

طبق تحقیقات به دست آمده، آمار جهانی نشان می‌دهد که سالیانه حدود ۱۰ میلیون تزریق در کشور انجام می گیرد که نیم بیشتری از این تزریق‌ ها به صورت غیر ایمن می باشد و سبب به وجود آمدن مشکلات بسیاری برای افراد می‌گردند.

ممکن است، برخی از افراد تزریقات غیرایمن را جدی نگیرند و اهمیتی به آن ندهند، اما این افراد باید بدانند استفاده کردن از سرنگ‌های نامطمئن و سوزن‌های غیرایمن سبب بیماری ‌های عفونی می‌ شود و سبب بیماری‌ها از قبیل هپاتیت، اچ آی وی و غیره هستند که بر اثر بی‌دقتی دیگران به وجود می‌آیند و مشکلات متعددی با خود به‌ همراه دارد.

تزریقات در منزل

انجام تزریق وریدی ایمن

به‌ جهت این‌که بتوان یک تزریق بی ‌خطر باشد و با امنیت کامل انجام داد نیاز است که افراد خبره انجام این کار را برعهده بگیرند. با استفاده از مرکز درمانی آلفاطب می توانید خدمات مربوط به تزریقات وریدی را انجام دهید. ارائه مسائلی که در راستای تزریق بی‌خطر بسیار مهم می باشند، شامل موارد زیر می‌شوند:

نیاز است که همه وسایلی که پرستار مدنظر از آن‌ها استفاده می کند اعم از سر سوزن، پد الکلی، جعبه سرنگ و غیره در دسترس او و همیشه در کنار هم باشند. 
•    باید این وسایل به گونه‌ای طراحی شوند که همیشه در دسترس پرستار قرار بگیرند. 
•    پرستار باید سرنگ های مصرفی را برای حدود زمان یک ماه در دسترس داشته باشد. 
•    یک جعبه مخصوص لازم است تا به ‌جهت زباله ‌های بیمارستانی در سایزهای مختلف استفاده شود تا مبادا چیزی مانند سوزن‌های استفاده شده در درون آن‌ ها ریخته شود.

انجام تزریق وریدی ایمن

 

نکات حائز اهمیت پرستار در راستای تزریق وریدی

•    پرستار باید قبل از انجام تزریق تمامی وسایل لازم برای تزریق وریدی را آماده کند. 
•    پرستار باید از بهداشتی بودن سرنگ ها اطمینان داشته باشد. 
•    هیچ‌گاه نباید از سرنگی که شکسته است، یا بسته‌بندی آن باز شده است، استفاده شود. 
•    یکی از وظایف پرستار این است که تاریخ مصرف دارو را چک کند. 
•    پرستار باید در رابطه با حساسیت های دارویی بیمار اطلاع کامل داشته باشد. 
•    برای تزریق وریدی باید دقت کند که هوا در داخل سرنگ نباشد. 
•    باید به این نکته دقت داشته باشد که محل تزریق وریدی دچار زخم یا تورم نباشد. 
•    اگر چندین تزریق وریدی وجود دارد، بهتر است که همه آن‌ها در یک ناحیه صورت نگیرد. 
•    با در نظر گرفتن میزان تزریق دارو، از سرنگ با اندازه مناسب برای تزریق وریدی استفاده کند. 
•    پرستار باید سرنگ ‌های یک‌بار مصرف با خود داشته باشد. 
در شرکت آلفاطب پرستاران تمامی نکات بالا را در نظر گرفته، سپس اقدام به تزریق وریدی در منزل می‌کنند.

نکات حائز اهمیت پرستار در راستای تزریق وریدی

نکات مهم برای جلوگیری از عفونت در تزریق وریدی

•    وقتی که پرستار آمپول را از بسته باز می‌کند،برای این‌که آلودگی ‌های محیط جذب آمپول نشود، باید در کمترین زمان ممکن آن را به وسیله سرنگ داخل بکشد. 
•    حتماً باید سر سرنگ به هیچ گونه مواد خارجی برخورد نداشته باشد و فوراً آماده تزریق شود. 
•    در هنگام تزریق نباید سر سرنگ و پیستون سرنگ لمس گردد. 
•    قسمتی که قرار است، در آن‌جا تزریق وریدی انجام شود، لازم است که با آب و صابون حتماً شسته شود. 
•    ضد عفونی در محل تزریق به صورت چرخشی باید انجام بگیرد. 
در مرکز آلفاطب تمامی نکات برای پیشگیری از عفونت ‌های موجود انجام می گیرد و تزریق وریدی در منزل به واسطه پرستاران خبره و حرفه‌ای انجام می‌گیرد که این پرستاران از هرگونه عفونت برای فرد بیمار جلوگیری می کنند.

خدمات عمومی پرستار در منزل

ممکن است، برخی از افراد درخواست پرستار در منزل داشته باشند. به همین منظور نیاز است که از خدمات پرستار در منزل آگاهی کامل داشته باشند. این خدمات عبارت‌اند از: 
•    پرستار می ‌تواند سرم بیمار را وصل کند و در این راستا کمک لازم را برای او داشته باشد. 
•    پرستار می‌تواند به جهت تزریق آمپول‌ های بیمار مفید واقع شود. 
•    پرستار می ‌تواند به سبب برطرف نمودن سوختگی‌ ها، زخم بستر پانسمان‌ های مورد نظر را انجام دهد. 
•    پرستار می‌تواند نمونه خون بیمار را داشته باشد و به ‌جهت آزمایش آن را به آزمایشگاه ارائه دهد. 
•    ممکن است، برخی از افراد نیاز به وصل نمودن سوند داشته باشند، پرستار می‌تواند در این جهت نیز مفید واقع شود.

هزینه تزریق وریدی در منزل

پرداخت هزینه ‌های تزریق وریدی در منزل بستگی به عوامل بسیاری دارد و این هزینه متغیر می باشد و اگر فردی درخواست اعزام پرستار به منزل به جهت تزریق وریدی در منزل را داشته باشد، ممکن است، در برخی اوقات سبب به وجود آمدن هزینه‌ های اضافی برای او گردد. در ادامه قصد داریم در رابطه با پارامترهایی که می ‌تواند بر روی هزینه تزریق وریدی تاثیرگذار باشد، صحبت کنیم.

سرنگ

حتماً می‌ دانید که به واسطه سرنگ می ‌توان داروی مایع را به بدن تزریق کرد و یا برای خارج کردن مایعات از بدن می‌توان از سرنگ استفاده کرد.

سرنگ ها از جنس‌های متفاوت و مختلفی تهیه شده‌اند که با در نظر گرفتن محصولاتی که یک پرستار هنگامی‌که به منزل شما اعزام می‌شود تا تزریق وریدی در منزل را انجام دهد، استفاده می‌کند ممکن است، هزینه ‌های موجود بر تزریق وریدی در منزل متفاوت باشد.

عموماً جنس انواع سرنگ ها از پلاستیک بسیار مرغوب می‌باشد، اما در برخی موارد مشاهده شده که از سرنگ ‌های فلزی یا شیشه‌ای نیز استفاده کرده اند.

قیمت سرنگ ‌های فلزی و شیشه ای به نسبت سرنگ‌های پلاستیکی بسیار بیشتر است و لازم است که پرستار قبل از استفاده از این نوع سرنگ ها حتماً ضد عفونی لازم را برای آن‌ها انجام دهد.

همان ‌طور که ذکر کردیم، سرنگ ها در اندازه‌های متفاوتی تولید می گردند، اما بخش سر سرنگ هم به یک اندازه می باشد تا برای تزریق وریدی در منزل مناسب باشند. شرکت آلفاطب با در نظر گرفتن بهترین امکانات می‌تواند تزریق وریدی در منزل را انجام دهد.

سوزن

همان‌طور که سرنگ ها انواع متفاوتی دارند، سوزن ‌ها نیز دارای سایز و اندازه های مختلفی می باشند و از همگی آن‌ ها از یک سری شماره استفاده می‌کنند.

سوزن از ۲ بخش تقسیم شده‌است که یک نوک فلزی دارد و بخش پلاستیکی آن به سرنگ وصل می شود.

ممکن است، ارائه دهنده برخی از شرکت ‌های تولید سوزن با رنگ ‌های متنوعی را تولید کنند و با در نظر گرفتن رنگ آن ممکن است، سایز سوزن نیز متغیر باشد. 
با توجه به در نظر گرفتن مایعی که قرار است، برای تزریق وریدی در منزل انجام شود، انتخاب سایز سوزن نیز متفاوت است، همچنین میزان غلظت تزریق با توجه به در نظر گرفتن بافت بدن بیمار و سن او بسیار تاثیر گذار است.

عموماً از سوزن‌ های یک و نیم اینچ استفاده بیشتری می شود. بهتر است، بدانید هرچه میزان شماره سوزن شما بیشتر شود، تعداد قطرات آن کمتر می شود.

سوزن

علت ارسال پزشک به جهت تزریق وریدی

همان‌طور که ذکر کردیم، به دلیل این‌که برخی از افراد توانایی خارج شدن از منزل و مراجعه به کلینیک های پزشکی را ندارند، یکی از علت‌های بسیار مهم به جهت تزریق وریدی در منزل می باشد.

همان ‌طور که می ‌دانید امروزه در اغلب شهرهای بزرگ ترافیکای متعددی وجود دارد و ممکن است، افراد زمان معینی که باید دارو برای آن ‌ها تزریق شود، به مطب پزشک و یا کلینیک درمانی نرسند و همین امر سبب تداخل در داروی آن‌ ها و عدم بهبودی این افراد می‌گردد.

برخی دیگر از افراد به علت زخم بستر، کهولت سن و. . . توانایی خروج از منزل را ندارند و ترجیح می دهند که از خدمات پزشکی و تزریق وریدی در منزل خود استفاده کنند.

به همین جهت علت های بسیاری برای تزریق وریدی در منزل وجود دارد که سبب می‌شود افراد آن را یک راه مطمئن بدانند و از این روش برای برطرف نمودن نیاز های خود استفاده کنند.

دلایل متعددی سبب می‌شود که افراد از تزریق وریدی در منزل استفاده کنند:

•    افراد امکان راه رفتن و خروج از منزل را ندارند. 
•    ممکن است، خارج شدن از منزل برای سلامتی آن‌ ها مضر باشد. 
•    به جهت آلودگی هوا برخی از بیماران نمی‌توانند از منزل خارج شوند. 
•    توانایی راه رفتن را به لحاظ جسمانی ندارند، 
•    دسترسی خوبی برای مراجعه به کلینیک درمانی و پزشک ندارند. 
•    محل زندگی آن‌ ها به بیمارستان و کلینیک های درمانی دورتر است. 
•    در منزل خود احساس راحتی بیشتری برای تزریق وریدی دارند. 
•    زمان کافی برای مراجعه به مطب یا بیمارستان ندارند. 
•    مشکلات ترافیک آن‌ ها را سردرگم می‌کند. 
•    همراه مناسبی برای مشایعت آن ‌ها تا مراکز درمانی ندارند. 
در این راستا شرکت آلفاطب توانسته خدمات منحصر به‌ فردی برای افراد به همراه داشته باشد و از این طریق نیاز های آن‌ ها را برای تزریق وریدی در منزل بر طرف کند و یک راهکار مناسب پیش پای آن‌ ها بگذارد و با ارسال پزشک به منزل بسیاری از مشکلات افراد را برای تزریقات وریدی برطرف کند. حتما می دانید ارسال پزشک برای بیماران مزایای بسیاری دارد.

دلایل متعددی سبب می‌شود که افراد از تزریق وریدی در منزل استفاده کنند:

مزایای تزریق وریدی

حتماً می‌ دانید که تزریق وریدی مزایای بسیاری دارد. از جمله می‌توان موارد زیر را نام برد: 
•    تزریق وریدی به دلیل این‌که سرعت پاسخ دهی بیشتر می ‌باشد، در موارد اورژانسی کاربردی‌تر است. 
•    تزریق از راه وریدی جذب مؤثری به همراه دارد. 
•    نسبت به تزریق های دیگر ناراحتی کمتری برای بیمار به همراه دارد. 
•    تزریق وریدی می ‌تواند جایگزین مناسبی برای دارو های خوراکی باشد. 
•    در هنگامی‌که نیاز به حفظ کردن غلظت ثابت دارویی باشد، تزریق وریدی مؤثر است. 
•    برای استفاده از دارو های قلیایی که سبب تحریک در تزریقات می شوند، مفید است.

مزایای تزریق وریدی در منزل

تزریق وریدی در منزل می ‌تواند سبب به وجود آمدن ویژگی ‌های منحصر به ‌فردی برای بیمار گردد. در برخی موارد ممکن است، بیمار شرایط مراجعه به بیمارستان و مراکز درمانی را نداشته باشد و از جهتی دیگر احتیاج مبرمی به تزریق وریدی در منزل داشته باشد. از همین جهت شرکت آلفاطب می‌تواند با در نظر گرفتن پرستاران و متخصصین حرفه ‌ای در این زمینه راحتی بیماران را با کمترین هزینه برعهده بگیرد.

هنگامی که تزریق وریدی در محیط امن خانواده برای افراد در نظر گرفته می‌ شود، امکان این که افراد به بیماری ‌های متعددی در بیمارستان مبتلا شوند، کمتر می شود. همان ‌طور که می‌دانیم محیط بیمارستان محیطی است که دارای آلودگی و عفونت های بسیاری است و از این طریق می ‌تواند بیماری‌های بسیاری را به فرد بیمار منتقل کند.

حتماً می ‌دانید افرادی که بیمار هستند و در بستر بیماری می باشند، از سیستم بدنی پائین برخوردار می باشند.

به همین جهت این افراد قابلیت دریافت عفونت ‌ها را بیشتر دارند و اگر وارد محیط بیمارستانی شوند، ممکن است، به بیماری ‌های دیگری نیز مبتلا گردند. از همین جهت تزریق وریدی در منزل می‌ تواند به کمک این افراد بیاید و در محیط امن خانواده تزریق آن ‌ها انجام شود.

همین طور استفاده از تزریق وریدی و مراجعه به بیمارستان شامل وقت و هزینه بسیار زیادی می باشد که در مقایسه با تزریق وریدی در منزل که هزینه کمتری دارد و وقت بیمار صرف رفت ‌و آمد و ترافیک متعدد در شهر نمی‌شود، بسیار مفید تر است.

از بارزترین مزیت هایی که تزریق وریدی در منزل به همراه دارد، این است که سبب می شود، افراد سالمندی که توانایی جسمانی و خروج از منزل را ندارند، وقت و هزینه زیادی صرف مراجعه به بیمارستان نکنند،

همچنین ممکن است، برخی از افراد همراه مناسبی برای آنکه آن‌ ها را تا بیمارستان و مراکز درمانی همراهی کند، نداشته باشند. تزریق در منزل می ‌تواند برای این افراد مفید واقع شود. اگر بخواهیم از مزیت ‌های تزریق وریدی در منزل را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

•    ارائه خدمات تزریق با کمترین زمان ممکن 
•    کم شدن انتقال عفونت های متعدد به بیمار 
•    هزینه ‌های مربوط به بیمارستان را کاهش می‌ دهد، 
•    در وقت و زمان شما صرفه جویی می شود، 
•    دیگر نگران ترافیک ‌های شهری نیستید 
•    بیمار از این جهت می ‌تواند احساس امنیت و رضایت بیشتری داشته باشد، 
•    تزریق با دقت بیشتر و رسیدگی باکیفیت‌ تری برای شما صورت می گیرد، 
شما نیز می ‌توانید با استفاده از شرکت آلفاطب تزریق مطمئن و ایمن را در منزل خود تجربه کنید.

این شرکت با در نظر داشتن افرادی با مهارت بالا و با تخصص می ‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه ‌جویی کند و برای اعزام پرستار برای تزریق وریدی شما مؤثر واقع شود.

مزایای تزریق وریدی در منزل

اعزام پزشک به منزل

بعد از این‌که شما به جهت نیاز خود برای تزریق وریدی در منزل با شرکت آلفاطب تماس برقرار می‌کنید، نیاز است که شرح کاملی از حال خود و داروی مدنظر به اپراتورهای شرکت آلفاطب بدهید تا در اسرع وقت با کمترین زمان ممکن کارشناسان و پزشکان مربوطه بتوانند در محل سکونت شما به جهت تزریق وریدی در منزل حاضر شوند و با استفاده از تجهیزات لازم خود یک تزریق مؤثر را برای بهبودی شما در نظر بگیرند. 

اعزام پزشک به منزل

سخن آخر

همان طور که در مطالب بالا مطالعه کردید قصد داشتیم در رابطه با تزریق وریدی در منزل برای شما اطلاعاتی داشته بلاشیم و از اهمیت اعزام پزشک به منزل برای شما بیشتر بگوییم. در تلاش بودیم در رابطه با ضد عفونی کردن محل تزریق وریدی و اهمیت آن نیز برای شما اطلاعاتی داشته باشیم.

همین طور در این راستا ذکر کردیم که تزریقات در منزل می‌ تواند چگونه انجام بگیرد و نیاز است که با گرم کردن محل تزریق وریدی بتوان رگ را قابل رویت کرد.

نکات مهمی در راستای اعزام پرستار به پزشک به منزل وجود دارد که برای جلوگیری از عفونت در تزریق وریدی حتماً باید پرستاران و پزشکان از پروتکل‌ های ایمنی استفاده کنند تا بتوانند خدمات عمومی خود را در منزل بیمار به همراه داشته باشند.

با در نظر گرفتن شرکت آلفاطب و خدمات انحصاری آن ها می توان یک تزریق وریدی مطمئن را تجربه کرد.

مزیت و ویژگی هایی که در ارسال پزشک به منزل وجود دارد، باعث شده که افراد برای درمان مشکلات خود از این خدمات استفاده کنند. در این راستا نیازمند شرکتی هستند که بتوانند پزشک با مهارت را به منزل اعزام کند. پیشنهاد می دهیم از ارائه خدمات شرکت آلفاطب استفاده کنید.