ویزیت پزشک عمومی در منزل

امروزه استارتاپ ها و اپلیکیشن های زیادی درباره ویزیت پزشک عمومی در منزل به وجود آمده و یا ساخته شده اند که می توانید با نصب کردن آن در گوشی موبایل خود از این قابلیت بسیار خوب و به درد بخور بهره مند شوید.

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و با در اختیار داشتن کادر متخصص و مجرب آماده است تا در سریع ترین زمان ممکن برای ارائه خدمات پزشکی و پیرا پزشکی در منزل یا محل کار شما در کنار شما باشد.

تمامی پرسنل دارای مدارک و تضامین کافی نزد شرکت می باشند.

*پوشش دهی کلیه مناطق تهران

*نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت

*امکان صدور گواهی برای ارائه به بیمه درمانی شما

تلفن های تماس:

021-22371371 

021-26851095

09124885082

ویزیت پزشک عمومی در منزل

 

این روزا به علت شیوع بیماری کرونا کم تر کسی از خانه بیرون می رود، عوامل دیگری مانند شلوغی راه ها و خیابان ها هم مزید بر علت شده و باعث می شود که مردم بیش تر به کار های آنلاین روی بیاورند.

برای ما موقعیت خیلی خوبی است که در منزل با شماره گیری یک کد و یا نوبت آنلاین بتوانیم از خدمات خوبی مانند فیزیو تراپی ها، آزمایشگاه ها و معاینه شدن توسط پزشکان در منزل خودمان بهره مند شویم.

ویزیت پزشک عمومی در منزل


 
شما در این مقاله در مورد موضوعات زیر اطلاعاتی کسب خواهید کرد :
1 – درباره نحوه ویزیت پزشک عمومی در منزل
2- چه بیماری هایی در حیطه درمانی پزشک عمومی در منزل می باشند ؟
3 – به نظر شما انجام ویزیت پزشک عمومی در منزل بهتر است یا نه ؟
4 – درباره پزشک عمومی بدانید
5 – هدف یک پزشک عمومی چیست ؟
6 – وظایف اصلی یک پزشک عمومی چیست ؟
7 – یک پزشک عمومی چه دانش هایی را دارا است ؟
8 – یک پزشک عمومی باید چه توانایی هایی داشته باشد ؟
9 – شخصیت یک پزشک عمومی باید چگونه باشد ؟
10 – پزشک در زمان مراجعه به خانه بیمار چه می کند ؟
11 - تیم های اعزام پزشک به منزل شامل چه خدماتی هستند ؟

 

درباره نحوه ویزیت پزشک عمومی در منزل :

یکی از قابلیت های آنلاین و شماره های مخصوص و استارتاپ ها این روز ها اعزام پزشک و خدمات پزشکی به منزل شماست.

معمولا این سرویس ها در همه نقاط کلان شهر ها قابل دسترسی هستند و اعزام نیرو دارند. ممکن است زمانی که پزشک به منزل شما مراجعه می کند شما احتیاج به خدمات دیگری هم پیدا کنید، مثلا خدماتی که مربوط به تزریقات می شود.
مانند سرم زدن و آمپول زدن و ... و یا کار هایی مانند بانداژ یا ضد عفونی کردن.

درباره نحوه ویزیت پزشک عمومی در منزل :

اگر نیاز به این کار ها در حین معاینه اتفاق افتاد و بسیار فورس و اورژانسی بود همان پزشک اعزام شده این کار را برای شما انجام خواهد داد ولی اگر کار فورس و اورژانسی نبود کاری که باید انجام شود این است که برای ساعات دیگری یک پرستار برای شما ارسال خواهند کرد.

معمولا دسترسی به خدمات پزشکی، بهداشتی و مراقبتی در منزل از سه روش ارتباط تلفنی، ارتباط از طریق سایت و ارتباط از طریق اپلیکیشن اتفاق می افتد.

شما اطلاعات خودتان را اکه شامل اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به بیماری تان هست را به تیم پشتیانی داده و آن ها نزدیک ترین پزشک را که مربوط به خدمات و بیماری شماست برای تان ارسال می کنند.

و سپس با شما تماس می گیرند و هماهنگ می کنند که چه ساعتی و یا چه روزی پزشک را برای تان ارسال می کنند ( البته در زمان هایی که کار تان فورس ماژور نباشد )

اشتباه نکنید، پزشکان عمومی که برای شما ارسال می شود بسیار متبحر و متخصص هستند و در مورد بیماری ها و مشکلات مختلفی علم و آگاهی دارند و تنها کاری که نمی توانند برای شما انجام بدهند جراحی می باشد.

آن ها با دل سوزی و وسواس خدمات پزشکی را برای شما انجام می دهند و خیال تان راحت باشد زیرا تا زمانی که مشکل شما حل نشده باشد معاینه شما را ادامه می دهند و جویای مراحل پزشکی شما خواهند بود.

مراحل هم در اصل به این صورت می باشد که شما در ابتدا باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید و بیماری تان تشخیص داده شود، اگر بیماری در حدی حاد و جدی بود پزشک عمومی شما را به پزشک متخصص همان بیماری ارجاع می دهد تا با جدیت بیش تری بیماری تان درمان شود.

اصلا نگران نباشید زیرا پزشک عمومی کاملا می داند که شما را چه زمانی و به کدام پزشک متخصص ارجاع بدهد که همه چیز به بهترین نحو ممکن پیش برود.

معمولا همه مردم فکر می کنند زمانی باید به پزشک مراجعه کنند و یا تماس بگیرند و یا که پزشک به آن جا عزام شود که دچار بیماری خاصی شده باشند، حالشان وخیم باشد و دچار درد و تب شده باشند، اما واقعیت این است که شما باید هر ماه چکاپ انجام دهید و با یک پزشک عمومی مشورت  هایی را انجام دهید.

درباره نحوه ویزیت پزشک عمومی در منزل :

چه بیماری هایی در حیطه درمانی ویزیت پزشک عمومی در منزل می باشد ؟

اگر دچار فشار خون بالا باشید
اگر دچار آنزین و یا حمله قلبی شده باشید
اگر آسم داشته باشید
اگر ذات الریه داشته باشید
اگر دچار فیبروز ریه  شده باشید
اگر بیماری انسداد مزمن ریوی و یا همان آمفیزم داشته باشید
اگر دچار مشکلات دستگاه گوارش شده باشید
اگر گاستروانتریت داشته باشید
اگر بیماری های اهرم الکلی داشته باشید
اگر مشکلات مرتبط با کبد داشته باشید
اگر اگر دچار تصادفات مغزی و سکته مغزی شده باشید
اگر دچار صرع و تشنج شده باشید
اگر دچار دمانس باشید
اگر دچار مشکلات کم خونی شده باشید
اگر دچار مشکلات مربوط به غدد درون ریز شده باشید
اگر دچار دیابت و قند خون باشید
اگر دچار بیماری های پر کاری تیروئید و کم کاری تیروئید باشید
اگر دچار بیماری هیپوفیز شده اید

به نظر شما انجام ویزیت پزشک عمومی در منزل بهتر است یا نه ؟

همان طور که قبل تر هم اشاره شد عوامل امروزی مانند مشغله های زیاد، آلودگی های هوایی محیط زیست و ترافیک های سنگین خیابان های شلوغ و بیماری کرونا عواملی  هستند که باعث شده است مردم این روزا به خرید های آنلاین، کار ها و مشاغل دور کاری خانگی و غیره روی بیاورند و بیش تر وقت خودشان را در خانه سپری کنند.

به نظر شما انجام ویزیت پزشک عمومی در منزل بهتر است یا نه ؟

از این رو ویزیت پزشکان، کارهای مربوط به تزریقات و عوامل بهداشتی و درمانی هم در خانه طرف داران زیادی پیدا کرده است.

در موارد دیگری هم هست که فرد از فرط بیماری بسیار ضعیف و ناتوان است و حرکت کردن و جا به جا شدن برای او بسیار سخت می باشد، خب در همچنین شرایطی آمدن پزشک به خانه واقعا به نفع او و خانواده اش می باشد.

علت دیگر آن فضای آرام و آرامش بیار در خانه است که خیلی با فضای استرس زا و شلوغ و پر سر و صدای درمانگاه ها و بیمارستان ها فرق می کند و به بهبود  هر چه زود تر بیمار هم کمک می کند.

علت دیگر آن استفاده از پزشک و معاینه شدن در سریع ترین حالت ممکن است که بدون هدر رفت زمانی و معطل شدن امکان پذیر می باشد.
علی رغم تمام این ها برای سالمندان هم با شرایط وخیم و سخت جسمانی شان  گزینه بسیار خوبی می باشد.

برخی از مردم معتقند که هزینه پزشک در منزل بیش تر هزینه رفتن به مطب پزشک می شود از این رو از آن امتناع می کنند اما نکته اصلی این جاست که با یک حساب سر انگشتی کوچک متوجه خواهید شد هزینه پول تاکسی و آژانس و یا پول بنزین ماشین شخصی تان از این تفاوت قیمت هم بیش تر می شود.

درباره پزشک عمومی بدانید :

در میان پزشکان پزشک عمومی  به پزشکی می گویند که بیماری های مزمن و سخت را معاینه ، شناسایی و در برخی موارد درمان می کند.

پزشکان عمومی اغلب به مردم و به بیماران و مراجعه کنندگان شان آموزش می دهند که چگونه از بیماری ها جلوگیری کنند و سلامت شان را چگونه حفظ کنند.

پزشک عمومی به صورتی آموزش دیده شده و درس خوانده است که بتواند تمام بیماری ها را مدیریت کند که در صورتی که هنوز حاد نشده اند و وخیم نگشته اند بشود آن ها را مدیریت ، کنترل و درمان کرد.

درباره پزشک عمومی بدانید :


 
برخی از بیماری هایی هم که ایشان شناخته و تشخیص می دهند در همان مرحله ی تشخیص احتیاج به مداخله متخصص دارند پس ایشان آن بیمار را به یک پزشک متخصص قابل ارجاع می دهند.

هدف یک پزشک عمومی چیست ؟

هدف پزشک عمومی این است که با عوامل بیولوژیک بیمار مواجه شده و به آن ها نگرشی کلی داشته باشد  و همچنین رسیدگی کند به عوامل روحی و اجتماعی بیمار که باعث تشدید  بیماری وی شده است.

هدف یک پزشک عمومی چیست ؟


پزشکان عمومی وظیفه دارند که در زمینه های مختلفی که درس خوانده و علمش را دارند درمان را انجام بدهند و محدود به نقاط و اعضای خاصی  و یا بیماری های خاصی نیستند.
درمان آن ها هم به سن و یا جنسیت خاصی محدود نشده است.
جالب است بدانید که تمامی مراحل علوم پایه،فیزیو پالوژی،کار آموزی و کار ورزی که باید یک پزشک عمومی طی کرده و پشت سر بگذارد هفت سال و نیم الی هشت سال به طول می انجامد.

وظایف یک پزشک عمومی چیست ؟

اختلالات درونی یک فرد را درمان کند ، اختلالاتی مانند فشار خون خیلی بالا یا فشار خون خیلی پایین، قند خون نا متعادل ، مشکلات ریوی،مغزی،کلیوی،روده ای و قلبی.

برای شان دارو تجویز کند و بیماران را معالجه و درمان کند و اگر بیماری صدمه دیده بود از وی مراقبت های پزشکی را به عمل بیاورد و پیش گیری های خاص را برای ایشان انجام بدهد.

پزشک عمومی باید روند درمان را برای بیمار کاملا توضیح بدهد و برای شان بهترین دارو را تجویز کند و نتیجه آزمایش های آن ها را به ایشان گزارش دهد.

وظایف یک پزشک عمومی چیست ؟

وی باید علاوه بر درمان مشکلات بیماران آن ها را مدیریت کند؛ بیماری های عفونی مانند  سینه پهلو، آنفولانزا و انواع عفونت ها.
علاوه بر آن وی می تواند بیماری های جدی و شدید را هم درمان کند، چه در کودکان چه در بزرگ سالان و چه در مسن ها و سالمندان.
پزشک عمومی باید پیشینه های پزشکی بیماران، گزارش های آن ها، نتیجه آزمایش ها و غیره را تحلیل کند و بتواند وضعیت آن ها را تشخیص بدهد.

یک پزشک عمومی چه دانش هایی دارد ؟

دانش دندان پزشکی
دانش درمان و مشاوره بیماران
دانش زبان انگلیسی
دانش خدمت های خصوصی مربوط به مشتری
دانش علم روان شناسی

راه های درمان شدن بیمار و تشخیص دادن آن را بداند و با بهترین روش ها معلولیت های جسمانی و روانی را اصلاح کند و در بهترین حالت به آن ها راهنمایی و مشاوره بدهد و خدمت رسانی درستی انجام بدهد.

رفتار های انسان ها و بیمار ها را بتواند ارزیابی کند و عملکرد آن ها پیش بینی کند و علایق آن ها، میزان یادگیری آن ها و شخصیت آن ها را تحلیل کند.

بتواند با توجه به شخصیت و رفتار های شان به آن ها انگیزه بدهد و روش های درمانی هر بیمار را با توجه به اختلالات عاطفی و رفتاری شان برای آن ها تجویز کند.

یک پزشک عمومی چه دانش هایی دارد ؟

نیاز های بیمار و مراجعه کننده اش را بتواند به درستی تشخیص بدهد، مراجعه کننده رضایت کافی از وی داشته باشد و خدمت هایش را به ایشان بتواند به خوبی مورد ارزیابی قرار بدهد.
زبان انگلیسی را در حد مفهوم محتوای انگلیسی، معنی کلمات، نوشتن املای صحیح کلمه ها ، قاعده های گرامری و ترکیب کردن آن ها با هم بداند.

در مورد دانش دندان پزشکی هم ؛ تکنسین های مورد نیاز را باید بداند، بتواند درد آن ها را از بین ببرد و تشخیص درستی در این مورد داشته باشد. ویژگی های دارو های مربوطه را بشناسد ، علائم آن ها را بداند و اقدام های پیش گیرانه برای سلامتی بیمار را بداند.

یک پزشک عمومی باید چه توانایی هایی داشته باشد ؟

وی باید قادر باشد که جزء به جزء اطلاعات را برای نتیجه گیری از اطلاعات بیماری مراجعانش ترکیب کرده و در کنار هم قرار بدهد و بتواند به روابطی میان آن ها دست پیدا کند.

وی باید به مسائل حساسیت نشان بدهد، وی باید مشکل را در زمان درست آن تشخیص بدهد.
این کار باعث می شود که درمان خیلی با نتیجه بهتری پیش برود.

پزشک عمومی باید زبان بیان بسیار قوی داشته باشد و بتواند درباره بیماری تان با شما طوری صحبت کند که علاوه بر این که کاملا متوجه آن شوید و شک و شبهه ای برای تان نماند، به شما دل گرمی بدهد و روش های درمان را با آرامش و اطمینان خاصی برای شما بازگو کند و توضیح بدهد.

پزشک عمومی باید بتواند به خوبی به حرف های شما گوش بدهد و اطلاعات بدنی شما را درک کند، ممکن است در حرف های شما ایده هایی باشد که در درمان بتواند به شما و پزشک معالج تان خیلی کمک بکند.
پزشک عمومی باید درک نوشتاری بالایی داشته باشد و اطلاعات وعلوم در نوشته های پزشکان دیگر را به خوبی متوجه بشود.

یک پزشک عمومی باید چه توانایی هایی داشته باشد ؟

شخصیت یک پزشک عمومی باید چگونه باشد ؟

اگر شخصیت شما اینگونه است می توانید در آینده به شغل یک پزشک عمومی روی بیاورید :

شخصیتی جست و جو گر، اجتماعی و واقع گرا

معمولا جست و جو گران نیاز به شغلی دارند که در آن به فکر و تفکر زیادی احتیاج است و باید با ذهن شان حقایق و اکتشافات زیادی انجام بدهند.

انسان های اجتماعی به برخورد و ارتباط با مردم و صحبت کردن با آن ها علاقه دارند، آن ها از هم صحبتی مردم خسته نمی شوند و گوش شنوای خوبی برای بیماران شان می باشند و به خوبی می توانند به مردم کمک و به آن ها خدمت رسانی کنند.

پزشکان در کل باید بیش تر واقع گرا باشند. زندگی کردن و سر و کله زدن با بیماران، وضعیت دردناک آن ها و پذیرش این جو بد در در یک دنیای واقعی است و با کسی شوخی ندارد.
فرد مورد نظر باید کاملا روحیه نتیجه محوری داشته باشد و از تمام توانایی های خود در این زمینه استفاده کند.

وی باید بیش تر از هر چیزی، بیش تر از پول، بیش تر از موفقیت شغلی و معروف شدن به خدمت رسانی و نجات دادن جان مردم فکر کند و از تمام توان خود برای کمک کردن به بیماران بدون هیچ چشم داشتی استفاده کند.

معمولا پزشکان می توانند افراد درون گرا و استقلال طلبی باشند زیرا کار آن ها و پزشکی خیلی به کار های گروهی ارتباط زیادی ندارد.

شخصیتی جست و جو گر، اجتماعی و واقع گرا

پزشک در زمان مراجعه به خانه بیمار چه می کند ؟

پزشک عمومی زمان معاینه ابتدا سطح هوشیاری شما را چک می کند و سپس علائم حیاتی شما را می سنجد؛ شامل گرفتن فشار خون، گرفتن نبض، گرفتن درجه حرارت، و چک کردن میزان تنفس شما.
همه این موارد را بررسی خواهد کرد.
در مواردی ممکن است که شما احتیاج به خدمات دیگری نیز داشته باشید مانند سونوگرافی که پزشک عمومی ترتیب آن ها را خواهد داد و با تیم پشتیبانی هماهنگ خواهد کرد که در اولین فرصت این خدمات را به شما ارائه بدهند.

معمولا این تیم  های مراقبتی در خانه برای شما تجهیزات کامل پزشکی را ارسال خواهند کرد تا بتوانید به راحتی در خانه انواع آزمایش ها ، سونو گرافی ها و نمونه گیری ها را انجام بدهید.

آن ها همچنین جواب آزمایش های شما را ارسال خواهند کرد و برای جواب گیری و نتیجه گیری آزمایش ها با بهترین دقیق ترین و معتبر ترین آزمایشگاه ها قرارداد دارند.
تشخیص دادن و تجویز کردن دارو هم همچنین جزو بهترین خدمات این گروه های اعزام پزشکی می باشد.

با تجهیزات کاملی که در اختیار دارند شما می توانید مجهز ترین بیمارستان را در خانه خود داشته باشید.

زمانی که به تیم پشتیبانی تماس می گیرید باید اطلاعات دقیقی درباره؛ نام بیمار، سن بیمار، سابقه های بیماری گذشته وی، دارو هایی که بیمار تا به حال مصرف می کرده است و حتی هنوز هم در حال مصرف آن هاست،

علائمی که در حال حاضر دارد مثلا علائمی مانند داشتن ضعف بدنی، تب یا لرز داشتن، بی اشتها و بی میل بودن به آب و غذا، داشتن سر درد یا سر گیجه، عفونت کردن هر جایی از بدن چه داخلی و چه خارجی، درد در هر جایی از بدن و غیره
اگر دچار درد شده است کاملا توضیح دهید که کدام عضو ایشان درد می کند و چه مدت است که درد به سراغش آمده است.

پزشک در زمان مراجعه به خانه بیمار چه می کند ؟

تیم های اعزام پزشک به منزل شامل چه خدماتی هستند ؟

خدمات شبانه روزی می دهند :

یعنی شما بیست و چهار ساعته هر زمانی که احتیاج به پزشک و یا هر یک از خدمات بهداشتی درمانی داشتید می توانید با شماره های تیم پشتیبانی تماس حاصل بفرمایید.

معاینه شدن توسط پزشک به صورت رایگان :

معمولا اگر شما عضو این تیم ها باشید و در سایت های آن ها ثبت نام کرده باشید پس تحت پوشش آن ها قرار خواهید گرفت و هر زمان که احتیاج داشتید می توانید به مشاوره، معاینه، تشخیص و تجویز دارو از سمت پزشکان آن ها دسترسی داشته باشید و ویزیت شوید آن هم به صورت رایگان.

خدمات پرستاری برای بیماران :

خدمات پرستاری شامل ؛ پانسمان ها ، تزریقات ، سرم زدن ، آمپول زدن ، گرفتن فشار خون ، گرفتن قند خون ، گرفتن نوار قلب ، مواظبت کردن از بیمار به صورت بیست و چهار ساعته و انجام موارد روزانه و بهداشتی وی و خیلی از خدمات دیگر که به آن احتیاج داشته باشید.

خدماتی که در حوزه کار های تخصصی تری باشند :

خدمات تخصصی شامل موارد گوناگونی می شوند، مثلا؛ فیزیوتراپی ، گفتار درمانی ، روان پزشکی ، مشاوره دادن ، مشاوره های تغذیه ای ، و غیره.
و بیماری ها و درد هایی که احتیاج به پزشک متخصص داشته باشد مانند بیماری های قلبی.

خدمت رسانی های پاراکلینیکی :

خدمات پاراکلینیکی شامل مواردی مانند نمونه گیری های خونی ، نمونه گیری های ادراری ، تحویل دادن نتیجه های این نمونه ها و آزمایش ها به شما ، چکاپ های ماهیانه و یا سالیانه ، رادیولوژی ، عکس گرفتن ، اسکن کردن و سونو گرافی. شما می توانید همه این خدمات ضروری را در منزل خود به راحتی داشته باشید.

تهیه  کردن دارو برای شما :

بسیار جالب است که اعضای کمک رسانی برای شما اعزام می شوند از شما نسخه های معتبر پزشکی را دریافت می کنند ، به دارو خانه ها رفته و آن ها را برای شما تهیه می کنند و دوباره به منزل برای شما بر می گردانند.

این خدمات در مواقع متعددی به درد شما خواهد خورد، مواقعی که بیماری در خانه دارید و کمک دستی ندارید و نمی توانید برای تهیه دارو به خارج از منزل بروید و یا مواقعی که خود بیمار و ناتوان و ضعیف هستید و نمی توانید از خانه خارج شوید.

انتقال و اعزام پزشک :

این تیم های پشتیبانی پزشکی دارای آمبولانس هستند، آن ها می توانند شما را در صورت نیاز به بیمارستان ها و یا درمانگاه ها منتقل کنند و یا بر عکس از بیمارستان ها و درمانگاه ها به خانه شما را منتقل کنند و در صورت لزوم این کار را می توانند برای مسافت های طولانی و شهر به شهر هم انجام بدهند.

چکاپ عمومی حال بیماران :

چکاپ یک کار بسیار عالی و ضروری می باشد که حداکثر هر شش ماه یک بار باید آن را انجام بدهید.
بررسی های منظم و بدون نقص بهداشتی و پزشکی برای شما و یا کودکان شما و یا والدین سالمند شما می تواند به راحتی در خانه انجام شود فقط کافی ست یک تماس بگیرید.

مراقبت ها و مواظبت های دیابتی :

بیمارانی که دچار قند خون یا همان دیابت دارند همیشه نیاز به بررسی و چکاپ دارند و باید روی سلامتی آن ها و رژیم غذایی آن ها نظارت مستقیم و مستمری صورت بگیرد.
بیماران دیابتی نهایتا هر سه ماه یک بار باید توسط پزشک  چکاپ شوند.
باید یک پزشک با تجربه بهترین دارو ها و بهترین رژیم غذایی را برای شما ترتیب بدهد.
قند خون و فشار خون یک بیمار دیابتی همیشه باید چک شود.

مراقبت های بیماران ارتوپدی :

وقتی کسی دچار بیماری ارتوپدی و شکستکی عضوی می شود در موقعیت بسیار حساسی از نظر حرکتی قرار می گیرد، معمولا افراد در نزدیکی وی علم و تجربه این را ندارند که او را چگونه حرکت داده و به بیمارستان منتقل کنند

پس به تیم حرفه ای احتیاج پیدا می کنند برای انتقال بیمار به بیمارستان، انتقال از بیمارستان به خانه و همچنین مراقبت های ویژه ی وی در خانه مخصوصا در زمانی که این بیماری ارتوپدی در نواحی حساسی مانند ستون فقرات و نخاع اتفاق افتاده باشد.